Płyta gazowa – retro styl i nowoczesna technologia

Płyta gazowa – retro styl i nowoczesna technologia

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w ostatnim okresie również w wystroju wnętrz. Wystrój w tym stylu nawiązuje najczęściej do lat 50 a także 60, ale nawet do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nazaaranżowaniu atmosfery sprzed lat, dziękikreatywnemu scaleniu uprzednich inspiracji z dzisiejszą estetyką. Wolno powiedzieć, iż jest to zwyczajowy powrót do wzornictwa z przeszłości, aczkolwiek w lekko odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są ponadczasowe a niektórym w żadnym wypadku się nie znudzą. W takich eleganckich wnętrzach kuchni podziw wywołują staroświeckie odmiany mebli z prostymi przodami, rzeźbionymi półeczkami lub stolikami na toczonych nogach. By przyrządy kuchenne współgrały do stylu retro, powinno się dostosować również właściwy piec kuchenny i dodatkowo retro piekarnik. Na szczęście na rynku są dostępne także przeróżne piekarniki retro, a także kuchenki.

Kuchenki retro
Gdy chodzi o kuchenki, asortyment jest spory. Osiągalne są także kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie cieszą się wciąż najogromniejszą modą. Scalają w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych i elektrycznych. Zakupując je do własnej kuchni zorganizowanej w stylu retro, należy wybrać zarówno stylowy piec lub piekarnik.
Dawny wygląd zapewni poprawnie przyrządzony przedni front, przestarzałe pokrętła oraz płyta gazowa retro. Taki niestereotypowy piekarnik czy piec w dzisiejszych czasach przyciągnie wzrok każdego i zainteresuje niejednego, osobliwym wizerunkiem przypomni rzeczywiście stare czasy. Co jak najbardziej nie oznacza, że umeblowania tego typu są mało nowoczesne. Cała bowiem część elektroniczna oraz technologia skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od rodzaju, wyposażony jest w różnorodne funkcje, tego rodzaju jak: wiatrak, grzejnik górny i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, lub termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z zewnątrz wyglądają na dosyć przestarzałe, wyposażone są w współczesne sposoby techniczne, w tym np. kilka funkcji pieczenia, a także funkcję łatwego mycia.

Oferta produktów w stylu retro: płyta gazowa retro.