Piekarniki w stylu retro dla Twojej kuchni

Piekarniki w stylu retro dla Twojej kuchni

Styl retro w kuchni

Styl retro, z wyłączeniem mody z wybiegów, pojawił się w ostatnim czasie również w aranżacji wnętrz. Wystrój w tego typu stylu nawiązuje zazwyczaj do lat 50 i 60, ale też do sporo wcześniejszych czasów. Polega on nastworzeniu atmosfery sprzed lat, dziękizmyślnemu scaleniu uprzednich inspiracji z współczesną estetyką. Jest dozwolone powiedzieć, iż jest to zwyczajowy powrót do wzornictwa z z tamtego okresu, ale w lekko odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe a niektórym ludziom nigdy się nie znudzą. W tego typu gustownych wnętrzach kuchni uwielbienie wywołują staroświeckie odmiany mebli z ponadczasowymi przodami, rzeźbionymi szufladami czy też stołami na ruchomych nogach. Żeby wyposażenia kuchenne pasowały do stylu retro, warto dostosować zarówno odpowiedni piec kuchenny i retro piekarnik. Na szczęście na rynku są przystępne także różnorodne piekarniki retro, jak i kuchenki.

Kuchenki retro
Gdy chodzi o kuchenki, asortyment jest duży. Przystępne są zarówno kuchnie gazowe, elektryczne, jak również gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które cieszą się w dalszym ciągu największą sławą. Łączą w sobie bowiem zalety kuchenek gazowych a także elektrycznych. Nabywając je do swojej kuchni zaaranżowanej w stylu retro, trzeba wybrać również stylowy piec bądź piekarnik.
Dawny image zapewni należycie wykonany przedni front, staroświeckie pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego rodzaju pomysłowy piekarnik czy piec w dzisiejszych czasach przyciągnie wzrok każdego i dodatkowo zaciekawi niejednego, swoim wyglądem przypomni rzeczywiście przeszłe czasy. Co rzecz jasna nie oznacza, iż urządzenia takie są mało współczesne. Cała bowiem część elektroniczna a także technologia kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od modelu, wyposażony jest w rozmaite funkcje, tego rodzaju jak: wentylator, grzejnik górny a także dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, bądź termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z frontu wyglądają na całkiem przestarzałe, wyekwipowane są w nowoczesne sposoby techniczne, w tym np. parę funkcji pieczenia, a nawet rolę łatwego mycia.

Oferta produktów w stylu retro: retro piekarnik.